https://lh6.googleusercontent.com/-6iDmZLy5LrY/VIMcxh50VQI/AAAAAAAACwU/u3e-5XA4QOs/s368/DSC_0364aNAP1.jpg World Bread Day 2016 (October 16) Orzechowy Tydzień World Bread Day 2014 (submit your loaf on October 16, 2014) Festiwal Orzechowy Tydzień World Bread Day 2013 - 8th edition! Bake loaf of bread on October 16 and blog about it! Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i blogi Durszlak.pl
Blog > Komentarze do wpisu
Wrażenia z testowania produktów Mosbito

Całkiem spory kawałek czasu temu od firmy Verco (klik, klik) dostałam  do przetestowania produkty Mosbito (klik, klik). Troszkę poleżały w szafce, nawet zdążyły się lekko przykurzyć …bo chyba tegoroczny majowy śnieg wpłynął na zmniejszenie populacji tak przez nas „ukochanych” komarów, much, czy meszek. W końcu się jednak pojawiły:(, a ja otworzyłam szafkę i  zaczęłam testowanie.

Na pierwszy ogień poszły plasterki z olejkiem Citronella Mosbito(klik, klik). Bardzo polubił je nasz synek, zwłaszcza za ich kształt i zapach …a my za to, że dzięki nim nie jest cały w kropkach. Wprawdzie meszki i komarzyska latały koło nas, ale na synka nie siadały. Któregoś dnia zrobiłam test: synkowi  nakleiłam plaster na koszulkę, a sama chodziłam bez plastra. U mnie skończyło się na nieznośnym swędzeniu, a dziecię nie ucierpiało.

Podczas wycieczki do lasu przetestowaliśmy płyn przeciw komarom i kleszczom Mosbito (klik, klik). Przyznam szczerze, że byłam do niego tak sobie nastawiona. Głównie dlatego, że wszystkie płyny na komary i kleszcze są dla mnie (jako astmatyka) mocno duszące i powodują nieznośny kaszel. Mosbito też mnie lekko podduszał, ale obyło się bez kaszlu ….za co dostaje ode mnie wielkiego plusa. Zapach zdecydowanie mniej cytrynowy niż plasterki, ale skuteczność naprawdę dobra.  Biegaliśmy między wysokimi paprociami, pod młodymi sosenkami i ani jedno gadzisko nas nie dopadło ….a ponadto jaka radocha, kiedy synko mógł nas psikać sprayem:).

Opaski na nadgarstek Mosbito (klik, klik) zostały przetestowane  jako ostatnie podczas wakacyjnego grillowania i kilku kolejnych dni …i o ile plasterki i płyn sprawowały się bez zarzutu to tutaj zdarzyły mi się pojedyncze ugryzienia (meszkowo – komarowe), ale tylko mi …bo Mąż takowych nie odnotował.

Podsumowując: cała seria dostaje ode mnie naprawdę zasłużoną 5. Wiem, ze będziemy teraz używać produktów tej firmy bo są naprawdę dobre i skuteczne …i co ważne nie powodują u mnie duszności. Wiadomym jest, że każdy z nas musi znaleźć odpowiadające sobie produkty ....nam odpowiadają te:) ... i cieszę się, że spotkałam je w jednej z okolicznych aptek.wtorek, 20 września 2011, jolantaszyndlarewicz

Polecane wpisy

Komentarze
2011/09/20 21:22:20
o skuteczności produktów tej firmy już słyszałam od kilku osób, teraz Ty potwierdzasz te słowa. Zatem MOSBITO - do zapamiętania na przyszły rok, bo u nas już ani komarów ani meszek nie ma;)
-
2011/09/21 13:43:50
My też w następnym sezonie będziemy ich używać:)
-
2011/09/23 08:50:06
fajna sprawa- szkoda, że nie wiedziałam o nich wcześniej;P

( to na lato pod względem komarów było obrzydliwe!)